Szakmai önkéntes program – Mentorprogram

A Mentorprogram célkitűzése nonprofit szervezetek fejlesztését célzó projektek megvalósítása szakmai önkéntes mentorok támogatásával.
szakmai onkentes program mentorprogram
cel

Cél

Jól körülhatárolható vezetési-szervezési probléma feloldása, vagy új tevékenység / projekt kidolgozásának támogatása

celcsoport

Célcsoport

Nonprofit szervezetek és kezdeményezések, társadalmi vállalkozások

ki vesz reszt

Ki vesz részt benne?

IFUA Horváth önkéntesek, IFUA Nonprofit Partner kollégáinak koordinációjával és nonprofit szakértelmével

idotartam

Időtartam

A program időtartama fix, jellemzően 2-3 hónapos közös munka a résztvevővel

munkamodszer

Munkamódszer

Önkéntesek támogatásával a résztvevő (nonprofit) dolgoz ki egy megoldást

jelentkezes

Jelentkezés

A következő Mentorprogramra a lenti linken tudsz jelentkezni. Amennyiben nincs most aktív jelentkezési időszak, kérlek nézz vissza később, vagy vedd fel a kapcsolatot velünk elérhetőségeinken.

Szakmai önkéntes program koncepciója

A Mentorprogram a nonprofit szektorban működő szervezetekre és kezdeményezésekre fókuszál, a náluk felmerülő vezetési-szervezési problémákra igyekszik megoldást találni, illetve új tevékenységek / projektek indításához tud támogatást adni. Önkéntes mentorként kapcsolódnak be az IFUA Horváth üzleti tanácsadócég munkatársai, akik szakértelmükkel támogatják a résztvevőket, innen a szakmai önkéntes program elnevezés.

ifua szakmai onkentes program

Milyen kérdésekben tud a Mentorprogram támogatást nyújtani?

Stratégiaalkotás és -megvalósítás

Vajon eléri a szervezet azt a célt, amire létrejött? Hogy tudnánk ezt mérni?​ Hogyan lesz egyértelmű a cél a munkatársak, önkéntesek, támogatók számára?

Szervezetalakítás és folyamatszervezés

Nem tiszta, pontosan kinek mi a felelőssége? Hogy lehetne az ebből adódó konfliktusokat megelőzni, hatékonyabbá tenni az együttműködéseket?​ Megnőtt a szervezet, de még mindig mindent az alapító csapat csinál? Hogy lehetne ezen javítani?​ Hogyan lehetne gördülékenyebbé, erőforrás takarékosabbá tenni a működést?

Társadalmi vállalkozások indítása,
üzleti tervezés

Hogyan érdemes egy társadalmi vállalkozást elindítani? Miket érdemes előtte végiggondolni? Milyen szempontok mentén érdemes újragondolni egy már működő társadalmi vállalkozást? Hogyan érdemes a költségeken optimalizálni, árazási kérdéseket mérlegelni?

Önkéntesmenedzsment és projektmenedzsment

Hogyan lehet önkénteseket hosszú távon is elkötelezetté tenni? Hogy lehet hatékonyan lebonyolítani sokszereplős programokat / kezdeményezéseket? Milyen IT eszközökkel lehet mindezt támogatni? Hogyan érdemes alkalmazni a már meglévő IT eszközöket?

A program fő mérföldkövei

Jelentkezés

A beérkező jelentkezések és személyes konzultációk alapján az IFUA Nonprofit Partner munkatársai kiválasztják a résztvevőket.
01

Program indulás

Definiáljuk a problémát és mentor(oka)t rendelünk a szervezethez. A mentorral megtörténik a megoldási módszertan kidolgozása és elkezdődik a közös munka.
02

Program lefutása

A mentor(ok) folyamatos szakmai és módszertani támogatásával a résztvevővel közösen kidolgozzák a megoldást.
03

Program zárás

A program személyes záró eseménnyel zárul, melyen a projektek bemutathatják, hogy hova jutottak és elmondhatják visszajelzéseiket.​
04

Utógondozás

Szükség esetén még kapcsolatban maradhat a résztvevő és a mentor(ok). Így a megszerzett tudás elmélyülhet a szervezetben, a kidolgozott megoldás pedig megvalósítható​.
05

Jelentkezés a mentorprogramra

nevetnikek alapitvany logo
Nevetnikék Alapítvány
Stratégia és szervezeti működés átgondolása (2022)

A megnövekedett Alapítvány működési modelljének, folyamatainak, valamint stratégiájának átgondolása volt a projekt célja. A mentorok elméleti anyagokkal, valamint módszertani segédeszközökkel támogatták az alapítót a kiemelt témák kidolgozásában. A projekt eredményeként körvonalazódtak a kritikus tevékenységek, melyekre többlet erőforrás szükséges, valamint összeállt egy akciólista a hosszú távú célok megvalósításához.

nem adjuk fel szocialis szovetkezet logo
Nem Adjuk Fel Szociális Szövetkezet
Társadalmi vállalkozások árazása (2022)

A projekt célja a Szövetkezet által működtetett társadalmi vállalkozások árazásának áttekintése, valamint a pozícionálás újragondolása volt. A közös munka során a mentorok támogatták a NAF felelőst az árazási kalkulációk összeállításában, a versenytársak és értékajánlat alapján a piaci pozíció definiálásában. A projektet követően a javaslatokat átültették a gyakorlatba, a használt sablonokat ezután is tudja használni a szervezet jövőbeli kalkulációkhoz.

res alapitvany logo
RÉS Alapítvány
Vezetői szerepek, feladatok áttekintése, újraértelmezése (2024)

A RÉS Alapítvány szervezetfejlődésének új szakaszában az alapítvány vezetőjét támogattuk abban, hogy áttekintsük a szervezet folyamatait, a különböző szerepköröket, az ő új feladatait, kereteit, lehetőségeit annak érdekében, hogy a rendelkezésre álló erőforrásokat minél hatékonyabban használják, valamint új erőforrásokat lehessen bevonni a szervezet működésébe. Ennek köszönhetően olyan új, a szervezet további fejlődését, a működési stabilitását segítő feladatokra, erőforrásokra is volt tere és lehetősége fókuszálni, amiben jó, magáénak érez, és a szervezet hosszútávú fejlődését, láthatóságát támogatják.

szabo kalman tehetsegprogram kozhasznu alapitvany
Szabó Kálmán Tehetségprogram Közhasznú Alapítvány
Stratégiai folyamat támogatása (2024)

A Tehetségprogram több egyetemen fut párhuzamosan, és ezek között már most is léteznek együttműködési pontok. A cél egy olyan hosszú távú szemlélet és építkezés megalapozása volt, amely túlmutat az első év működésén és segít a különböző egyetemi csapatok munkájának összehangolásában. Annak érdekében, hogy átgondolt, átfogó stratégiát dolgozhasson ki a szervezet, a belső együttműködési folyamatok felülvizsgálata mellett fókuszba került a partnerszervezetekkel való kapcsolattartás, a marketing folyamatok menedzsmentje, illetve a növekedési és terjeszkedési irányok felmérése és értékelése.

Rólunk mondták

Kapcsolat

Központi email cím:
kapcsolat@nonprofitpartner.hu

Hivatalos név:
IFUA Nonprofit Partner Közhasznú Nonprofit Kft.

Alapítás éve:
2009

Székhely:
1117 Budapest, Buda-part tér 2.

Adószám:
14603204-2-43

Cégjegyzékszám:
01 09 911437

Kapcsolat