Tanácsadás

Személyre szabott tanácsadási projektekkel támogatjuk nonprofit ügyfeleinket, hogy hatékonyabban működjenek és növeljék társadalmi hatásukat, olyan bevált üzleti módszertanokat alkalmazva, amelyeket kifejezetten a nonprofit szektor igényeire szabunk.
tanacsadas
cel

Cél

Komplex probléma / lehetőség kidolgozása a nonprofit szervezeti működés kiemelt területein

celcsoport

Célcsoport

Nonprofit és forprofit szervezetek

ki vesz reszt

Ki vesz részt benne?

IFUA Nonprofit Partner tanácsadói és IFUA Horváth tanácsadói önkéntesként

idotartam

Időtartam

Témától függ a projekt hossza, jellemzően több hónap

munkamodszer

Munkamódszer

Az ügyfél részvételével, folyamatos visszacsatolásokkal az IFUA Nonprofit szállít egy megoldást a témához illő módszertan alapján

jelentkezes

Jelentkezés

Folyamatos, a lenti elérhetőségeinken

Tanácsadási projektjeink felépítése

Tanácsadási tevékenységünket projektek formájában végezzük. Ezek során arra törekszünk, hogy ügyfeleinket személyre szabott módon támogassuk, ezért szorosan együttműködünk velük. A projekt indulásakor közösen meghatározzuk a célját, egyeztetjük találkozóink rendszerességét és platformját. A témához illeszkedő módszertannal kidolgozunk egy megoldást, majd workshopokon egyeztetünk az előrehaladásról, kérdéses pontokról és visszacsatolást kérünk. Kiemelt figyelmet fordítunk arra, hogy ügyfelünk számára jól feldolgozható formában adjuk át az információkat, valamint támogassuk az elkészült megoldás beépülését a szervezetbe. Igény szerint hosszabb távon is tartjuk a kapcsolatot a megvalósítás támogatása érdekében.

tanacsadasi projektek felepitese

Tanácsadási témáink

Stratégiaalkotás és -megvalósítás

A sikeres nonprofit szervezet egyik kulcsa a jól meghatározott stratégia. Segítünk a stratégiai célok megfogalmazásában, a hosszú távú tervezésben és a megvalósítás lépéseinek kidolgozásában. Elemzéseink során figyelembe vesszük a szervezet küldetését, célcsoportjait és forrásait.

Szervezetfejlesztési szolgáltatásaink célja a szervezeti struktúra optimalizálása, a hatékony munkafolyamatok kialakítása, valamint a belső kommunikáció fejlesztése. A szervezet felépítésének és folyamataik átvilágítása során azonosítjuk a fejlesztendő területeket.

A hatékony működés érdekében számos olyan területre fókuszálunk, mint a controlling, költséghatékonyság, és az operatív folyamatok. Elemzéseinkkel és javaslatainkkal hozzájárulunk a szervezetek erőforrásainak jobb kihasználásához.

A fenntartható működés kulcsa a megfelelő forrásszerzés és ennek a hatékony felhasználását támogató üzleti tervezés. Tanácsadóink segítenek a finanszírozási lehetőségek felkutatásában, a donorokkal való kapcsolatok építésében, az üzleti modellek átgondolásában, valamint az üzleti terv elkészítésében.

Segítjük a nonprofit szervezeteket / kezdeményezéseket, impact startupokat a társadalmi vállalkozási és üzleti modellek kidolgozásában, amelyek hozzájárulhatnak a fenntartható bevételi források kialakításához. Tanácsot adunk a piaci stratégiák és működési tervek terén.

Társadalmi hatásmérés

A társadalmi hatás mérése elengedhetetlen ahhoz, hogy a nonprofit szervezetek értékelni tudják programjaik eredményességét és hatékonyságát. Módszertanainkkal segítünk a hatásmérési keretrendszer kialakításában és a mérőszámok meghatározásában.

A sikeres projektek és programok megvalósítása érdekében támogatjuk a projekttervezési és -menedzsment folyamatokat. Segítünk az önkéntes programok szervezésében és menedzselésében is, beleértve az önkéntesek toborzását, képzését és motiválását.

A digitális technológiák bevezetése és hatékony alkalmazása egyre nagyobb szerepet játszik a nonprofit szektorban is. Segítünk az IT rendszerek kiválasztásában, bevezetésében és használatában, hogy támogassák a szervezet működését és növeljék a hatékonyságot.

Az IFUA Nonprofit Partner üzleti szervezeteknek is kínál nonprofit tanácsadást. Segítünk a társadalmi felelősségvállalási programok kialakításában és megvalósításában, valamint az üzleti és szakmai partnerségek kialakításában nonprofit szervezetekkel.

Projekt példa

Bagázs Egyesület
társadalmi hatásmérése

A Bagázs Egyesület felkérésére végeztük el 2021-ben az akkor 10 éve működő szervezet tevékenységei által létrehozott társadalmi hasznok számszerűsítését SROI módszertannal (Social Return on Investment, azaz társadalmi megtérülés). A Bagázs vezetőivel együttműködve összegyűjtöttük a szervezet alaptevékenységbe fektetett erőforrásait és összevetettük a bagi és dányi roma szegregátumokban létrehozott társadalmi hasznokkal. A két érték hányadosa mutatja meg a társadalmi megtérülést, mellyel alátámasztottuk, hogy a kedvezményezettek, valamint az állam számára is messze megtérül a Bagázsnak adott támogatás.

bagazs egyesulet

Rólunk mondták

Cikkeink a témában

Kapcsolat

Központi email cím:
kapcsolat@nonprofitpartner.hu

Hivatalos név:
IFUA Nonprofit Partner Közhasznú Nonprofit Kft.

Alapítás éve:
2009

Székhely:
1117 Budapest, Buda-part tér 2.

Adószám:
14603204-2-43

Cégjegyzékszám:
01 09 911437

Kapcsolat